Przyjazd
Odjazd
Region
Miasto
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Ilość pokoi
Wiek dzieci
Proszę pisać jedno po drugim oddzielone przecinkiem.
NAZWA
E-MAIL

Rumburk

Więcej informacji...

 

Okres Děčín  -  kraj Ústecký  -  387  m n. m  - 11 000  obyvatel

Turistický region – Lužické hory – Děčínsko

Rumburk je město v nejsevernější části České republiky, ve východní části Ústeckého kraje, v severovýchodní části okresu Děčín, ve Šluknovském výběžku. Město leží ve Šluknovské pahorkatině a protéká jím říčka Mandava.

V Rumburku se nachází mnoho památek jako je například Loreta, stavební komplex, kaple sv. Jana Křtitele, kostel sv. Bartoloměje. Ve městě je loretánská kaple v areálu kapucínského kláštera. Jde o nejseverněji stojící stavbou svého druhu na světě a pochází ze začátku 18. st.   

Domy na obdélníkovém náměstí mají renesanční jádra a barokní či klasicistní fasády. Řada domů se pyšní podloubím. Ve středu náměstí je morový sloup zhotovený v roce 1681. Zajímavostí města je tak zvaná Dřevěná ulička, která má šikmo řazené dřevěné domy.

Západním směrem od Rumburku je národní park České Švýcarsko s pozoruhodnými skalními pískovcovými útvary. U západního okraje města najdeme dva kempy. Od jihozápadního okraje města se zvedá vrchol kopce Dymník, na jehož vrcholku je postavená rozhledna. Na východním okraji města na jižním úbočí vrcholku Strážný vrch je vybudovaná sjezdová trať s lyžařským vlekem. Rumburkem prochází několik značených cyklistických tras, po kterých se můžeme vydat za poznáním oblasti Šluknovské pahorkatiny, anebo se vypravit do výše jmenovaného národního parku. Městem prochází také několik značených turistických tras.    

Nenechte si ujít – rozhlednu Dymník a Loretu s ambity

Zajímavé akce – Novoroční výstup na Tanečnici, Masopust, Festival muzejních nocí, Noc kostelů, Líšeňské pochody Českým rájem, Mezinárodní hudební festival, Tour de Feminin, Slavnosti města, Čechie Böhmerland – mezinárodní sraz motocyklů, Loretánské slavnosti, Varhanní festival, Adventní trhy a další.

Sport – pěší turistika, cykloturistika, rybolov, golf, vodní sporty, houbaření, lezení, běžky, sjezdové lyžování.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Kultura –  kino, muzeum, galerie, kulturní dům, knihovna, divadlo

Tipy na výlet – hrad Krásný Buk, Verunčina studánka, větrný mlýn Světlík, Kyjovský hrad, rozhledna Vlčí hora, Křížová hora, Vlčí hrádek, zámek Šluknov, Tolštejnské panství, koupaliště Horní Podluží, Brtnický hrádek, rozhledna Jedlová, Chřibský hrádek, vodní nádrž Lesenská, Louka u Brodských, skalka Trojhran, hora Luž, Pětikostelní kámen, Jelení kameny, Černá brána, jeskyně Komora a další.

Doprava -  autobus, vlak

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

 

Zašlete svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

 

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


Blisko
Polecamy - gdzie luksus i rozrywka
Bazilika v Jablonném v Podještědí
Bazilika v Jablonném v Podještědí Jablonné v Podještědí
www.zdislava.cz
Wiadomości z regionów

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


czytaj więcej...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


czytaj więcej...
więcej ...