Przyjazd
Odjazd
Region
Miasto
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Ilość pokoi
Wiek dzieci
Proszę pisać jedno po drugim oddzielone przecinkiem.
NAZWA
E-MAIL

Nový Bor

Więcej informacji...

Okres Česká Lípa  -  kraj Liberecký  -  365  m n. m  - 12 000  obyvatel

Turistický region – Lužické hory – Ještěd

Nový Bor leží v severní části okresu Česká Lípa, na rozhraní CHKO Lužické hory a CHKO České středohoří. Je známé zejména svým sklářským průmyslem.

Hlavní architektonickou památkou je chrám Nanebevzetí Panny Marie z 18. století se vzácnými rokokovými varhanami, přenesenými sem z pražského kostela sv. Karla Boromejského. Historický vývoj města je úzce spjat s Marií Terezií a hrabětem Josefem Kinským, z jehož popudu právě Marie Terezie povýšila dne 26. února 1757 Nový Bor na město. To se tak stalo ve své době jedním z nejmenších a nejmladších měst na severu Čech.    

V okolí města je řada pro turistiku zajímavých lokalit. Předně hora Klíč nad městem s nadmořskou výškou 760 metrů, nebo kaple a historická vesnice Chotovice, nedaleký Sloup v Čechách se skalním hradem, divadlem, zámkem, je zde řada turisticky vyznačených pěších tras i cyklotrasy. Spojují krajinu kolem České Lípy na jihu s Lužickými horami na severu.

Město je položené do zalesněné, kopcovité krajiny podhůří Lužických hor, je vyhledávaný pro zimní i letní turistiku. Provozují se tady tradiční sporty – pěší turistika, cykloturistika, lyžování (lyžařský areál Polevsko). Ve městě je sportovní hala, tenisové a volejbalové kurty, koupaliště, atd. V současné době prochází územím Novoborska téměř 170 km značených turistických cest a více než 150 km značených cyklotras. Trasy navazují na síť turistického značení, jak v sousedním Německu, pro jejichž propojení slouží tři turistické hraniční přechody, tak i na okolní turisticky zajímavé oblasti - např. České Švýcarsko, podhůří Jizerských hor a Ještědského hřebene, Máchův kraj a oblast Kokořínska. Okolí Nového Boru dominuje silueta hory Klíč. Od roku 1962 je tady pravidelně pořádáno zimní stanování na hoře Klíč.

Nenechte si ujít – Sklářské muzeum

Zajímavé akce – Masopust, Otvírání studánek pod Klíčem, Sklářské slavnosti, Mariánská pouť, festival Jeden Svět, Výstup na horu Klíč, Muzejní noc a další.

Sport – pěší turistika, cykloturistika, rybolov, golf, vodní sporty, houbaření, lezení, běžky, sjezdové lyžování.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Kultura –  kino, muzeum, galerie, kulturní dům, knihovna, divadlo, letní kino

Tipy na výlet – hora a přírodní rezervace Klíč, Údolí samoty, Havraní skály mezi Novým Borem a Radvancem, Skalní hrad a Lesní divadlo ve Sloupu v Čechách, Modlivý důl u Svojkova, Panská skála a Sklářské muzeum v Kamenickém Šenově, Muzejní železnice Česká Kamenice – Kamenický Šenov, Hasičské muzeum v Novém Oldřichově a další

Doprava -  autobus, vlak

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

 

Zašlete  svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

 

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


Blisko
Polecamy - gdzie luksus i rozrywka
Bazilika v Jablonném v Podještědí
Bazilika v Jablonném v Podještědí Jablonné v Podještědí
www.zdislava.cz
Wiadomości z regionów

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


czytaj więcej...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


czytaj więcej...
więcej ...