Przyjazd
Odjazd
Region
Miasto
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Ilość pokoi
Wiek dzieci
Proszę pisać jedno po drugim oddzielone przecinkiem.
NAZWA
E-MAIL

Jiřetín pod Jedlovou

Więcej informacji...

Okres Děčín  -  kraj Ústecký  -  458  m n. m  - 650  obyvatel

Turistický region – Lužické hory – Děčínsko

Jiřetín pod Jedlovou leží na severní straně Lužických hor, v okrese Děčín, v Ústeckém kraji. Obec tvoří kromě městečka ještě osady Lesné, Rozhled a Jedlová.

Historické centrum města má dochované šachovnicově uspořádané ulice v renesančním půdorysu. Od roku 1992 je vyhlášeno městskou památkovou zónou. Domy ve městě jsou přízemní či patrové. Budovy jsou roubené s podezdívkou a břidlicí obloženými štíty. Budova radnice je barokní a pochází z 18. století. Gotický kostel Nejsvětější Trojice byl postaven v roce 1590 až 1611 a na konci 18. a počátku 19. století byl kostel přestavěn. V druhé polovině 18. století byla na nedaleký Křížový vrch vybudována Křížová cesta vedoucí ke kapli Ukřižování a kapli Božího hrobu na Křížovém vrchu. U východního okraje města je Hornické muzeum, jehož součástí je tak zvaná Muzejní štola.     

Na většinu území obce zasahuje CHKO Lužické hory. Poblíž obce se nachází zřícenina hradu Tolštejn a třetí nejvyšší vrchol Lužických hor Jedlová. Jiřetín je pohorské městečko hojně využívané k celoroční rekreaci. Jižním směrem od městečka je rozsáhlý lyžařský areál. Nejdelší sjezdovka je na severovýchodním svahu vrcholku Jedlová. U jihozápadního okraje města najdeme ranč s chovem koní. Z městečka do oblasti Lužických hor vede celá řada značených turistických i cyklistických tras.

Přes Jiřetín vedou etapy ženské cyklistického závodu Tour de Feminin. V místním sportovním areálu se pořádají cyklistické závody Samat tour, dále se ve sportovním areálu pořádá celorepublikový turnaj v plážovém volejbalu.

Nenechte si ujít – Hornické muzeum

Zajímavé akce – Masopust, Cena Tolštejnského panství – běh do vrchu, Svatojiřetinská pouť, Hry legrace a smíchu, Drakiáda a další.

Sport – pěší turistika, cykloturistika, rybolov, golf, vodní sporty, houbaření, lezení, běžky, sjezdové lyžování.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Kultura –  kino, muzeum, galerie, kulturní dům, knihovna, divadlo

Tipy na výlet – Hornická naučná stezka, Jedlová hora, Varnsdorf, rozhledna Jedlová, Křížová hora, Tolštejnské panství, vodní nádrž Lesenská, větrný mlýn Světlík, Luž, Pětikostelní kámen, Jelení kameny, rozhledna Hrádek u Vansdorfu, vodní nádrž Chřibská, Valdštejnská skála, jeskyně Komora a další.

Doprava -  autobus, vlak

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

 

Zašlete  svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

 

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


Blisko
Polecamy - gdzie luksus i rozrywka
Bazilika v Jablonném v Podještědí
Bazilika v Jablonném v Podještědí Jablonné v Podještědí
www.zdislava.cz
Wiadomości z regionów

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


czytaj więcej...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


czytaj więcej...
więcej ...