Przyjazd
Odjazd
Region
Miasto
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Ilość pokoi
Wiek dzieci
Proszę pisać jedno po drugim oddzielone przecinkiem.
NAZWA
E-MAIL

Jablonné v Podještědí

Więcej informacji...

Okres Liberec  -  kraj Liberecký  -  315  m n. m  -  3 500 obyvatel

Turistický region – Lužické hory – Ještěd 

Jablonné v Podještědí leží v Severních Čechách, západním směrem od města Liberce.

Dominantou celého města je bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy s klášterem dominikánů. Další zajímavou stavbou je kaple sv. Wolfganga, která je jednou z nejstarších dochovaných staveb ze 13. století a Lovecký zámeček Pachtů z Rájova - rokoková stavba z 1. poloviny 18. století. V centru města se nachází vyhlídková věž, která vznikla rekonstrukcí věže bývalého kostela Narození Panny Marie. Na západním okraji města nad rybníkem je zámek Nový Falkenburk s rozsáhlým parkem. Dodnes je zachována štuková výzdoba sálů, nástropní malby a zrcadlový sál. Dnes slouží zámek jako dětský domov. Severovýchodně od města se nachází Bredovský letohrádek a na strmém zalesněném ostrohu nad údolím Panenského potoka stojí státní hrad Lemberk.

 Jablonné je podhorské město ležící pod vrcholky Lužických hor. U západního a východního okraje města je vybudováno několik nevelkých rybníků. U malé vodní nádrže u severního okraje města je upraveno koupaliště a kemp. Okolí města tvoří zalesněné stráně kopců. Severovýchodním směrem od města u obce Heřmanice bylo vybudováno golfové hřiště a v sousedství najdeme ranč s chovem koní.

V Jablonném se křižují lokální značené cyklistické trasy s dálkovou trasou Krajem pískovcových skal. Jablonné v Podještědí je výchozím místem k návštěvě vrcholků Lužických hor, z města vede celá řada značených turistických tras do této oblasti. Z Jablonného do Lužických a Žitavských hor v Německu byla vybudována naučná mezinárodní stezka s názvem Lužické a Žitavské hory.     

Nenechte si ujít – Státní zámek Lemberk

Zajímavé akce – Masopust, Velikonoce na zámku, Zahájení poutní sezóny, Noc kostelů, Svatozdislavský benefiční podvečer, pouť, International MTB marathon Malevil Cup, Loučení s létem, Vánoce na zámku, Filmový festival zimních sportů a další.

Sport – pěší turistika, cykloturistika, rybolov, golf, vodní sporty, houbaření, lezení, běžky, sjezdové lyžování.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Kultura –  kino, muzeum, galerie, kulturní dům, knihovna, divadlo

Tipy na výlet – Zdislavina studánka, Bredovský zámeček – Lemberk, Skála smrti, Kunratické rybníky, Havran u Polesí, Golf Club Malevil, Fellerova věž, Panenský kámen, Loupežnický vrch, skála Podkova, Jezevčí vrch, Dutý kámen – sluneční hodiny u Cvikova, Popova skála, Vraní skály, Bílé kameny, vodní nádrž Horka, Janské kameny a další.

Doprava -  autobus, vlak

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

 

Zašlete svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

 

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


Blisko
Polecamy - gdzie luksus i rozrywka
Bazilika v Jablonném v Podještědí
Bazilika v Jablonném v Podještědí Jablonné v Podještědí
www.zdislava.cz
Wiadomości z regionów

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


czytaj więcej...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


czytaj więcej...
więcej ...