Przyjazd
Odjazd
Region
Miasto
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Ilość pokoi
Wiek dzieci
Proszę pisać jedno po drugim oddzielone przecinkiem.
NAZWA
E-MAIL

Hrádek nad Nisou

Więcej informacji...

 

Okres Liberc  -  kraj Liberecký  - 255  m n. m  - 7 500  obyvatel

Turistický region – Lužické hory – Ještěd

Hrádek nad Nisou leží v Žitavské pánvi na okraji Lužických hor, asi 20 km severozápadně od Liberce a 6 km jihovýchodně od Žitavy blízko česko-německo-polského trojmezí. Protéká jím Lužická Nisa. Nedaleko města je zatopený lignitový důl Kristýna, který dnes slouží jako rekreační areál.     

Mezi zajímavosti a pamětihodnosti města řadíme kostel sv. Bartoloměje, chrám Pokoje, rekreační areál Kristýna, celní kámen, bod Trojzemí, Popova skála, Horní skály a hrad Grabštejn.

Jihozápadním směrem od městečka najdeme pohoří Lužické hory a východně nedaleko od Hrádku vidíme vrcholky kopců náležejícím Jizerským horám. Městem protéká řeka Lužická Nisa. Nedaleko západního okraje města je na rybníku Kristýna vybudováno přírodní koupaliště a rekreační zázemí. Východním směrem z města je hrad Grabštejn na okraji stejnojmenné obce a v podhradí je vybudováno golfové hřiště. Městečko můžeme využít jako výchozí bod do Lužických hor, kde najdeme řadu skalních pískovcových útvarů. Po značených turistických trasách se vydáme na Sedlecký Špičák, dále budeme pokračovat na Popovu skálu. Odtud se můžeme vydat východním směrem na Krkavčí skály anebo západním směrem kolem památného stromu Tobiášovy borovice ke zřícenině hradu Větrov na vrcholku kopce Loupežnický vrch. U rekreační oblasti Kristýna se můžeme vydat po naučné stezce Lužické a Žitavské hory, která částečně vede i příhraniční oblastí Německa. V Hrádku se křižuje několik dálkových cyklistických tras a to Jizersko-Krkonošská magistrála, cesta Krajem pískovcových skal a tak zvaný Malý okruh euroregionem Nisa.

Nenechte si ujít – bod Trojzemí

Zajímavé akce – Masopust, Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, tradiční turnaj v plážovém volejbale Kristýna Cup, Rally Lužické hory, Odemykání Kristýny, Hrádecké rockové léto a další.

Sport – pěší turistika, cykloturistika, rybolov, golf, vodní sporty, houbaření, lezení, běžky, sjezdové lyžování.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Kultura –  kino, muzeum, galerie, kulturní dům, knihovna, divadlo

Tipy na výlet – Bílé kameny, kaplička Černá Louže, hrad a zámek Grabštejn, bod Trojzemí, Horní skály, Chrastava, Kryštofovo Údolí, Rynoltice, rekreační areál Kristýna, Minimuzeum másla v Bílém Kostele, výletní místo Oybin, Popova skála, obec Sloup v Čechách, přírodní rezervace Údolí Bílého potoka, skalní útvar Česká brána, Kohoutí vrch a další.

Doprava -  autobus, vlak

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

 

Zašlete svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

 

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


Blisko
Polecamy - gdzie luksus i rozrywka
Bazilika v Jablonném v Podještědí
Bazilika v Jablonném v Podještědí Jablonné v Podještědí
www.zdislava.cz
Wiadomości z regionów

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


czytaj więcej...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


czytaj więcej...
więcej ...