Przyjazd
Odjazd
Region
Miasto
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Ilość pokoi
Wiek dzieci
Proszę pisać jedno po drugim oddzielone przecinkiem.
NAZWA
E-MAIL

Hořice v Podkrkonoší

Więcej informacji...

Královehradecký kraj, okres Jičín – 8800 obyvatel – 311 m n.m.

Turistický region – Královehradecko, Podkrkonoší    

Hořice leží jihovýchodně od Jičína na úpatí Hořického Chlumu. Město si díky své sochařsko-kamenické škole a množství soch a pomníků získalo přídomek město kamenné krásy. Díla předních českých sochařů 19. a 20. století můžete obdivovat v Hořicích na mnoha místech. Krásy města i okolní krajiny můžete poznat při pěších výletech či na kole při projížďce některou z mnoha cyklotras. V letních měsících se velké oblibě těší přírodní koupaliště s písčitou pláží Dachovy a v zimě, když výletní cesty zapadají sněhem, můžete vyrazit na běžkách do bílé stopy nebo si užít sjezdové lyžování.

Nenechte si ujít – Náměstí s radnicí a chrám Narození Panny Marie, Smetanovy sady se slavným Krakonošem, Vrch Gothart s kostelíkem a hřbitovním portálem, Sochařské symposium, Městské muzeum, Galerii plastik a Masarykovu věž samostatnosti, Synagogu a židovský hřbitov.

Zajímavé akce – O Žižkův štít – turistický pochod (duben), Hořická pouť (květen), Hořický jarmark (květen-červen), 300 zatáček Gustava Havla – motocyklový závod (květen), Hořické hudební slavnosti (květen, červen), Kámen Hořice – mezinárodní výstava – bienále (červen), Běh naděje (červen), Fuchs Oil Česká Tourist Trophy – motocyklový závod veteránů (červen), Hořické sochařské symposium (červenec), Bike maraton Podkrkonoším (srpen), Romský festival Bašavibem (srpen), Evropský den židovské kultury (září), Jazznight (listopad), Adventní a vánoční koncerty (prosinec).

Sport – pěší turistika, cykloturistika, houbaření, běžky, sjezdové lyžování.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Kultura –  Dům kultury Koruna, Biograf na Špici, Galerie plastik, muzeum, výstavy.  

Tipy na výlet – Hospital Kuks, Přehrada Les Království, Lázně Bělohrad, ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, hrad Pecka, Nová Paka, hrad Kumburk, Jeníkov u Hořic – jezdecký areál.

Ski-areály – „Máchovka“ Nová Paka, Dolní Brusnice - Severka, Zvičina, Pecka.

Doprava -  autobus, vlak

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

Zašlete  svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


Blisko
Polecamy - gdzie luksus i rozrywka
Hrádek u Nechanic - zámek
Hrádek u Nechanic - zámek Nechanice, Hradec Králové
www.hradekunechanic.cz
Zámek Karlova Koruna
Zámek Karlova Koruna Chlumec nad Cidlinou
www.karlovakoruna-zamek.cz
ZOO Dvůr Kárlové
ZOO Dvůr Kárlové Dvůr Králové nad Labem
www.zoodvurkralove.cz
więcej ...
Wiadomości z regionów

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


czytaj więcej...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


czytaj więcej...
więcej ...