ARRIVAL
DEPARTURE
REGION
CITY
NUMBER OF ADULTS
NUMBER OF CHILDREN
NUMBER OF ROOMS
AGE OF CHILDERN
Write, in a row, separated by commas.
NAME
E-MAIL

Trutnov

More info...

Královehradecký kraj, okres Trutnov  - 31000 obyvatel – 414 m n. m.

Turistický region - Krkonoše

Trutnov, město s bohatou historií leží v malebném údolí řeky Úpy asi 40 km severně od Hradce Králové. Historickým středem města je Krakonošovo náměstí, jemuž dominuje Stará radnice, Krakonošova kašna a barokní sloup Nejsvětější Trojice. Nedaleko náměstí stojí kostel Narození Panny Marie se svou 64 m vysokou věží a unikátními chrámovými varhanami. Trutnov je se svými památkami, bohatou kulturní nabídkou a kvalitním zázemím pro sportovní vyžití oblíbeným turistickým cílem i vyhledávaným východiskem cest do historicky i přírodně zajímavého okolí. Ve městě najdete spoustu sportovních zařízení jako třeba letní koupaliště s vyhřívanou vodou a tobogánem, krytý plavecký bazén, zimní stadion, fotbalový a atletický stadion, tenisový areál, kuželnu, sportovní areál Na Nivách s basketbalovou halou, volejbalovými kurty, ricochetovými kurty, horolezeckou stěnou, fitness a soláriem a další. K prohlídce lze doporučit zejména památky na prusko-rakouskou válku v roce 1866 a největší moderní pevnost v Čechách – Stachelberg nad obcí Trutnov-Babí. Řada atraktivit i oblíbených akcí se vztahuje k bájným počátkům města a k pověsti o trutnovském drakovi. Okolí Trutnova je protkáno hustou sítí kvalitně značených turistických, cyklistických a běžeckých tras. Na své si přijdou i vyznavači jízdy na kole v zimě-Snow Bike.

V zimě mohou lyžaři využít skibus, který přepravuje bezplatně lyžaře do blízkých lyžařských areálů.

Mezi známé Trutnovské rodáky patří především básník, spisovatel a revolucionář Uffo Horn, spisovatel Josef Mühlberger, divadelní a televizní režisér Jaroslav Dudek a další.

Nenechte si ujít – Krakonošovo náměstí, muzeum Podkrkonoší, kostel Narození P. Marie, městský hřbitov či městský park.

Zajímavé akce – Trutnovský dračí rej – zimní turistické slavnosti (únor), Trutnovské dračí slavnosti (květen), Pivofest – pivní slavnosti (červen), Vzpomínková akce k výročí bitvy u Trutnova (červen), Trutnov Open Air Music Festival – tradiční undergroundová hudební akce (srpen), Velká cena města Trutnova v plavání (říjen).

 Sport – pěší turistika, cykloturistika, zimní stadion, KASPER PARK – bikepark s překážkami pro tzv. BMX kola, letní koupaliště, krytý bazén, tenisové kurty, houbaření, běžky, sjezdové lyžování.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Kultura –  Dům kultury, Nová galerie města Trutnova, muzeum, kino, divadlo.

Tipy na výlet – Naučná stezka Nové Dvory – Babí, Mladé Buky, zříceniny hradů - Horní Vlčice a Břecštejn, naučná stezka Rýchory, Janské Lázně lanovka na Černou horu, Černý Důl, Černohorská řašeliniště, Pec pod Sněžkou, Sněžka.

Ski - areály – Mladé Buky, Petříkovice, Svoboda nad Úpou, Žacléř – Prkenný důl.

Doprava -  autobus, vlak, cyklobus, skibus

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

Zašlete   svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


Close by
Last minutes discount, last for availability
Pension Harrachov
Pension Harrachov Harrachov, Krkonoše
www.pensionharrachov.cz
cena od 350,- Kč
We recommend - where luxury and Entertainment
Muzeum Šindellka
Muzeum Šindellka Harrachov
www.krnap.cz
Hornické muzeum
Hornické muzeum Harrachov
www.hornicke-muzeum.eu
News from the regions

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


learn more...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


learn more...
more ...