ARRIVAL
DEPARTURE
REGION
CITY
NUMBER OF ADULTS
NUMBER OF CHILDREN
NUMBER OF ROOMS
AGE OF CHILDERN
Write, in a row, separated by commas.
NAME
E-MAIL

Rtyně v Podkrkonoší

More info...

Okres Trutnov -  kraj Královéhradecký  - 405  m n. m  -  3 000 obyvatel

Turistický region - Krkonoše 

 Rtyně v Podkrkonoší se rozkládá v Podkrkonošské oblasti. Severovýchodním směrem od města je chráněná krajinná oblast Broumovské stěny. Městem protéká říčka Rtyňka a město je obklopeno zalesněnými stráněmi kopců. Dominantou města je gotický kostel svatého Jana Křtitele postavený v roce 1350, kostel prodělal v pozdějších letech barokní přestavbu. Zajímavou památkou ve městě je dřevěná zvonice pocházející z 16. století. Zvonice je nejcennější památkou svého druhu u nás. U vstupu na hřbitov stojí socha Davida zhotovená v roce 1730, kterou zhotovil známý sochař M.B. Braun.

Rtyně je ze severu obklopena hřebeny Jestřebích hor a na severozápadě se vypíná panorama Krkonoš. Díky této poloze je ideálním výchozím bodem pro cykloturistiku a turistiku. Ve městě se křižují dvě značené cyklistické trasy, po kterých se můžete vydat za poznáním malebné krajiny Podkrkonoší či zavítat do oblasti Broumovska. Jihozápadním směrem směřuje cyklistická i turistická trasa ke zřícenině hradu Vízmburk. Od východního okraje města je vyznačena naučná stezka Rtyňský okruh, která vede do míst bývalé těžby. U jižního okraje stojí rozhledna, která nabízí malebný pohled na město a jeho okolí. Severovýchodním směrem je viditelná linie obranných bunkrů a pevností. I v této části vedou turistické a cyklistické trasy.

V zimním období lze využít pečlivě udržovaných běžeckých tras, lyžařských vleků a blízkosti Krkonoš.

Nenechte si ujít – Městské muzeum

Zajímavé akce – Přechod Jestřebích hor, Masopust, Velikonoce, Čarodějnice, Dny města, Májové večery, trhy a další

Sport – pěší turistika, cykloturistika, rybolov, golf, in-line brusle, vodní sporty, houbaření, lezení, běžky, sjezdové lyžování.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Kultura –  kino, muzeum, galerie, kulturní dům, knihovna, divadlo

Tipy na výlet – zřícenina Vízmburk, domek Boženy Němcové, rozhledna Žaltman, hvězdárna v Úpici, zámeček Skály, rodný domek Aloise Jiráska, zřícenina Červená hora, hrad Střmen, Babiččino údolí, hrad Skály, Teplické skály, zámek Ratibořice, Bílý most, Jiráskovi skály, tvrz Studinice, pramen Metuje, Ostaš a další.

Skiareály - Petříkovice, Kamenec a další.

Doprava -  autobus, vlak, skibus

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

Zašlete  svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


Close by
Last minutes discount, last for availability
Pension Harrachov
Pension Harrachov Harrachov, Krkonoše
www.pensionharrachov.cz
cena od 350,- Kč
We recommend - where luxury and Entertainment
Hornické muzeum
Hornické muzeum Harrachov
www.hornicke-muzeum.eu
Muzeum Šindellka
Muzeum Šindellka Harrachov
www.krnap.cz
News from the regions

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


learn more...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


learn more...
more ...