ARRIVAL
DEPARTURE
REGION
CITY
NUMBER OF ADULTS
NUMBER OF CHILDREN
NUMBER OF ROOMS
AGE OF CHILDERN
Write, in a row, separated by commas.
NAME
E-MAIL

Jánské Lázně, Černá Hora

More info...

Královehradecký kraj, okres Trutnov – 777 obyvatel – 519  – 1092 m n. m.

Turisrtický region - Krkonoše

Janské Lázně jsou významným střediskem zimních sportů na úpatí Černé hory vysoké 1299 m a zároveň proslulé lázeňské město s minerálními a termálními prameny. V roce 1920 výzkum prokázal podobné složení vody jako v lázeňském středisku Varm Springs v USA, kde se specializují na léčení následků obrny. Janské Lázně převzaly americké léčebné metody a specializovaly se na léčbu pohybového ústrojí dětí i dospělých. V centru města se nachází lázeňská kolonáda z roku 1893 a dva pseudogotické kostely z 19. století.  V roce 1928 byla z Janských Lázní na Černou horu uvedena do provozu první visutá kabinová lanovka v Československu. Měla pouze dvě kabiny pro třicet osob a svou délkou (3 174 m) a převýšením (644 m) patřila k nejdelším ve střední Evropě. Dnes jezdí na Černou horu osmimístná kabinová lanovka.

Zajímavé akce – Noc tuleních pásů – noční skialpinistický závod (1.sobota po Novém roce), Divadlo Járy Cimrmana (2.týden v lednu), Pálení čarodějnic (duben), Zahájení letní lázeňské sezony promenádních koncertů (květen), Crosnacross – běh na Černou horu se zátěží (květen), Dětský den, promenádní koncerty (o nedělích červen-srpen), Běh do vrchu Janské Lázně-Černá hora (srpen), Vánoční koncert.

Janské Lázně a Krkonoše jsou opravdovým lyžařským rájem. Na své si přijdou všechny věkové kategorie, začátečníci i pokročilí, lyžaři, běžkaři, snowboardisté i nadšenci adrenalinových sportů či outdoorových aktivit. Na celém území Krkonoš je přes 20 lanovek a více než 125 lyžařských vleků. Celková délka lyžařských tratí je téměř 150 km a délka pravidelně upravovaných běžeckých tratí dosahuje 600 km. Horská střediska nabízejí špičkově upravené sjezdové tratě, všech stupňů obtížnosti, vybavené systémem umělého zasněžování, večerní lyžování, lyžařské školy i půjčovny sportovních potřeb.

Krkonoše nabízí mnoho pěkných a zajímavých terénů pro horská i trekingová kola. Můžete také využít cyklobusy - speciálně upravené autobusy pro přepravu kol. V Krkonoších je téměř 1000 kilometrů značených cest, které jsou vyznačeny v turistických mapách. Od nenáročných horských túr po několikadenní putování po hřebenech. Úchvatný rozhled po Krkonoších a daleko za jejich hranice skýtají rozhledny stavěné v Krkonoších od konce 19. století. Krásou Krkonoš se také můžete kochat při vyhlídkových letech, tandemparaglidingu, jízdě na koních či kočárem taženým koňmi.

Na jaře, kdy z hor stéká voda s tajícího sněhu, je Labe vhodné pro vodácká dobrodružství. Příznivci golfu najdou v podhůří Krkonoš upravené areály v Mladých Bukách a v Prosečném u Vrchlabí

Sport – pěší turistika, cykloturistika, tenisové kurty, koupaliště, golf, rybolov, běžky, sjezdové lyžování, adrenalinové sporty, vodáctví.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Tipy na výlet – Sněžka, Úpské rašeliniště, Pramen Labe, Bílé Labe, Čertova strouha, Labský důl s Pančavským vodopádem, Labský vodopád, Labská přehrada, Sněžné jámy, Černá hora, Černohorské rašeliniště, Obří Důl, Rýchory, Aichelburg, kaplička na Luční hoře, Malá Úpa, Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn.

Ski-areály – Janské Lázně – Černá hora, Špindlerův mlýn, Pec pod Sněžkou, Malá Úpa, Černý Důl, Mladé Buky, Herlíkovice, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Dolní Dvůr, Žacléř – Prkenný důl.

Doprava -  autobus, vlak, cyklobus, skibus.

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

Zašlete  svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


Close by
Last minutes discount, last for availability
Pension Harrachov
Pension Harrachov Harrachov, Krkonoše
www.pensionharrachov.cz
cena od 350,- Kč
We recommend - where luxury and Entertainment
Hornické muzeum
Hornické muzeum Harrachov
www.hornicke-muzeum.eu
Muzeum Šindellka
Muzeum Šindellka Harrachov
www.krnap.cz
News from the regions

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


learn more...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


learn more...
more ...