ARRIVAL
DEPARTURE
REGION
CITY
NUMBER OF ADULTS
NUMBER OF CHILDREN
NUMBER OF ROOMS
AGE OF CHILDERN
Write, in a row, separated by commas.
NAME
E-MAIL

Jablonec nad Jizerou

More info...

Liberecký kraj – okres Semily – 1800 obyvatel – 450 m n. m.

Jablonec nad Jizerou leží v západních Krkonoších v údolí řeky Jizery a je obklopen věncem kopců Kamenec a Stráží. K historickým stavbám města patří barokní kostel sv. Prokopa se znaky Harrachů a Ditrichstejnů z konce 18. století a empírová fara. Zachovalo se zde i několik ukázek typické krkonošské lidové architektury. Nejzajímavější je dřevěný Janatův mlýn v Buřanech.  Dnes je Jablonec nad Jizerou centrem letní i zimní rekreace. Na svazích Kamenných vrchů je několik lyžařských vleků a sjezdovek. V létě je vyhledávaný městský lesopark "Pilišťata", který je určen k procházkám, ale je i místem pro sportovní vyžití. Ve městě najdete dvě fotbalová hřiště, volejbalové hřiště a letní koupaliště. Město je křižovatkou několika turistických a cykloturistických značených cest. Řeka Jizera je v jarních měsících využívána vodáky a příznivci raftingu. V zimě jsou návštěvníkům k dispozici lyžařský vlek Jarák a SKI areál Kamenec s.r.o., který je určený pro příznivce lyžování, snowboardu a skibobů. Areál má 2 lyžařské vleky a 3 km sjezdových tratí. Moderní zasněžovací systém, půjčovnu lyží, lyžařskou školu.

Jablonec nad Jizerou a Krkonoše jsou opravdovým lyžařským rájem. Na své si přijdou všechny věkové kategorie, začátečníci i pokročilí, lyžaři, běžkaři, snowboardisté i nadšenci adrenalinových sportů či outdoorových aktivit. Na celém území Krkonoš je přes 20 lanovek a více než 125 lyžařských vleků. Celková délka lyžařských tratí je téměř 150 km a délka pravidelně upravovaných běžeckých tratí dosahuje 600 km. Horská střediska nabízejí špičkově upravené sjezdové tratě, všech stupňů obtížnosti, vybavené systémem umělého zasněžování, večerní lyžování, lyžařské školy i půjčovny sportovních potřeb.

Krkonoše nabízí mnoho pěkných a zajímavých terénů pro horská i trekingová kola.   Pokud se necítíte na náročnější šlapání do kopce, můžete využít lanové dráhy a vychutnat si dlouhé sjezdy. Můžete také využít cyklobusy - speciálně upravené autobusy pro přepravu kol. Na kole se s výjimkou 1. zóny Krkonošského národního parku dostanete prakticky všude, ale můžete jezdit pouze po oficiálních cyklotrasách.   V Krkonoších je téměř 1000 kilometrů značených cest, které jsou vyznačeny v turistických mapách.   Od nenáročných horských túr po několikadenní putování po hřebenech.  . Krásou Krkonoš se také můžete kochat při vyhlídkových letech, tandemparaglidingu, jízdě na koních či kočárem taženým koňmi.

  Na jaře, kdy z hor stéká voda s tajícího sněhu, je Labe vhodné pro vodácká dobrodružství. Příznivci golfu najdou v podhůří Krkonoš upravené areály v Mladých Bukách a v Prosečném u Vrchlabí

Sport – pěší turistika, cykloturistika, tenisové kurty, koupaliště, golf, rybolov, běžky, sjezdové lyžování, adrenalinové sporty, vodáctví.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Tipy na výlet – Sněžka, Úpské rašeliniště, Pramen Labe, Bílé Labe, Čertova strouha, Labský důl s Pančavským vodopádem, Labský vodopád, Labská přehrada, Sněžné jámy, Černá hora, Černohorské rašeliniště, Obří Důl, Rýchory, Aichelburg, kaplička na Luční hoře, Malá Úpa, Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn, Mumlavské vodopády v Harrachově, Rokytnice n/J.

Ski-areály – Špindlerův mlýn, Jilemnice, Vrchlabí, Benecko, Vysoké nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou, Harrachov

Doprava -  autobus, vlak, cyklobus, skibus.

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

Zašlete  svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


Close by
Last minutes discount, last for availability
Pension Harrachov
Pension Harrachov Harrachov, Krkonoše
www.pensionharrachov.cz
cena od 350,- Kč
We recommend - where luxury and Entertainment
Hornické muzeum
Hornické muzeum Harrachov
www.hornicke-muzeum.eu
Muzeum Šindellka
Muzeum Šindellka Harrachov
www.krnap.cz
News from the regions

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


learn more...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


learn more...
more ...