ANREISE
ABREISE
REGION
STADT
ANZAHL ERWACHS.
ANZAHL KINDER
ANZAHL ZIMMER
KINDERALTER
Schreiben Sie in einer Reihe, getrennt durch Komma.
NAME
E-MAIL

Strakonice

Mehr informationen...

 

Okresní město  -  kraj Jihočeský  -   393 m n. m  -  23 000 obyvatel

Turistický region – Jižní Čechy 

Strakonice - pošumavské město dudáků. Leží v Jihočeském kraji na soutoku řek Volyňky a zlatonosné Otavy. V nedávné minulosti město proslavila výroba islámské pokrývky hlavy Fez a výroba motocyklů značky ČZ. Rozmanitá architektura a množství kulturních akcí přiláká každoročně množství turistů. Řeka Otava je oblíbeným cílem vodáků.    

Mezi památky a zajímavosti města patří například strakonický hrad, barokní mariánský sloup, renesanční kostel sv. Markéty, bývalá radnice na Velkém náměstí, budova České spořitelny, židovský hřbitov, masné krámy, Stonehenge – replika brány pravěké svatyně.

V okolí města je vybudováno několik rybníků. Západním směrem z města jsou březích Otavy vybudované kempy, které jsou využívány především vodáky při sjíždění řeky. Ve městě se křižuje několik značených cyklistických tras. Strakonice jsou výchozím bodem celé řady turistických značených tras. Západním směrem z města nedaleko obce Katovice je zajímavá technická památka Žižkův most. Jižním směrem z města se vydáme proti toku řeky Volyňky do města Volyně, kde můžeme navštívit hrad. U západního okraje města byla vyznačena naučná stezka nesoucí název Na Podskalí. Na kopci mezi řekami byl vybudován románský hrad a v podhradí byla osada. Strakonice jsou ideálním výchozím bodem pro výlety na kole, vybrat si můžete z velkého množství značených cyklotras. Na své si přijdou i vodáci, kteří zde naleznou půjčovny loděk pro sjezd řeky. V okolních vsích je několik jezdeckých klubů nabízející netradiční zážitek. Ve městě samotném najdete zázemí pro většinu klasických sportů.

 

Nenechte si ujít – Strakonický hrad, Velké náměstí, kostel sv. Markéty

Zajímavé akce – Mezinárodní dudácký festival, Strakonické vítání léta, Tattoo Jam - tetovací a hudební festival, Národní šampionát mažoretek ČR – mistrovství Čech, Dance show - celorepubliková přehlídka tanečních souborů a skupin, Strakonický běh městem,  Václavská pouť,  Rumpálování - středověké slavnosti, ukázky zapomenutých řemesel, šermířská a kejklířská vystoupení, Běh okolo Kuřidla, Novoroční ohňostroj a další 

Sport – pěší turistika, cykloturistika, rybolov, vodní sporty, houbaření, lezení, běžky, sjezdové lyžování. 

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Kultura –  kino, muzeum, galerie, kulturní dům, knihovna, divadlo

Tipy na výlet – zřícenina Střela, Žižkův most u Katovic, Hoštice u Volyně, zámek Štěken, tvrz Volyně a Brloh, rozhledna Hoslovice, zámek Čestice, Bratronice, Drhovle, rezervace Sedlická obora, jeskyně u Malenic, zámek Horažďovice, Dobršská tvrz a další.

Doprava -  autobus, vlak

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

 

 

Zašlete  svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

 

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


In der Nähe
Wir empfehlen – wo für Luxus und Unterhaltung
Prácheňské muzeum
Prácheňské muzeum Písek
www.prachenskemuzeum.cz
Nachrichten aus den Regionen

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


weiterlesen...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


weiterlesen...
mehr ...