ANREISE
ABREISE
REGION
STADT
ANZAHL ERWACHS.
ANZAHL KINDER
ANZAHL ZIMMER
KINDERALTER
Schreiben Sie in einer Reihe, getrennt durch Komma.
NAME
E-MAIL

Konstantinovy Lázně

Mehr informationen...

Okres Tachov  -  kraj Plzeňský  -  520  m n. m  - 1 000  obyvatel

Turistický region –  Západočeské lázně

Konstantinovy Lázně leží v západních Čechách, v okrese Tachov. Lázeňská obec je vzdálena 39 km severozápadně od Plzně a 31 km severovýchodně od Tachova. Z jedné části je obklopena lesy, velkou část obce zabírá lázeňský park. Svým návštěvníkům nabízí klidné rodinné prostředí. Lázeňské služby jsou zde zaměřeny především na komplexní diagnostiku, prevenci a léčení chorob kardiovaskulárního systému. Hlavní léčebné metody v Konstantinových Lázních jsou založeny na využití přírodních léčivých zdrojů - minerální uhličité vody. Pramen přírodní železnaté hydrogenuhličitanové sodnohořečnaté hypotonické kyselky z hloubky 40 m má nejvyšší obsah oxidu uhličitého v celé České republice.

Historii obce sledujeme již od 16. století, kdy se v písemných dokladech objevuje zmínka o sirnatém prameni zvaném lidově "smraďoch" právě pro svůj vysoký obsah sirovodíku. První lázeňská budova s pěti lázeňskými kabinami a 22 pokoji byla postavena v roce 1803. Obec nese název po jednom z prvních majitelů knížeti Konstantinu z Lövensteinovi. Roku 1875 uprostřed nově založeného parku byla ukončena výstavba nové lázeňské budovy - Prusík. Na obvodu lázeňského parku začala vyrůstat nová obec.

Konstantinovy Lázně jsou jedním z nejklidnějších lázeňských míst u nás. Město je doslova plné historických památek a zajímavostí, což určitě potěší zejména všechny milovníky dějin a historie. I místní příroda lázeňské hosty často učaruje. Cyklistické a turistické stezky totiž přímo vybízejí k poznávání přírody. Patříte-li pak spíše mezi milovníky zvířecí říše, můžete vyměnit jízdu na kole za jízdu na koni.

Ve městě jsou k dispozici rekreační sportoviště, tenisové a volejbalové kurty, minigolf, petangue a otevřený plavecký 25 m bazén. Příznivcům adrenalinových aktivit je k dispozici lanové centrum.

Nenechte si ujít – lázeňský park s Prusíkovým pramenem

Zajímavé akce – Konstantinolázeňské kulturní léto

Sport – pěší turistika, cykloturistika, in-line brusle, rybolov, surfování, houbaření, lezení, běžky, sjezdové lyžování.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Kultura –  kino, muzeum, galerie, kulturní dům, knihovna, divadlo

Tipy na výlet – Hradišťský kopec, zřícenina hradu Gutštejn a Volfštejn, zámek Bezdružice,

Vlčí hora, Premonstrátský klášter v Teplé, rybník Betlém, vodní nádrž Hracholusky a další.

Doprava -  autobus, vlak

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

Zašlete svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


In der Nähe
Wir empfehlen – wo für Luxus und Unterhaltung
Skanzen Doubrava
Skanzen Doubrava Cheb
www.skanzendoubrava.webnode.cz
Motýlí dům
Motýlí dům Františkovy Lázně
www.motylidum.cz
Nachrichten aus den Regionen

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


weiterlesen...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


weiterlesen...
mehr ...