ANREISE
ABREISE
REGION
STADT
ANZAHL ERWACHS.
ANZAHL KINDER
ANZAHL ZIMMER
KINDERALTER
Schreiben Sie in einer Reihe, getrennt durch Komma.
NAME
E-MAIL

Hořice v Podkrkonoší

Mehr informationen...

Královehradecký kraj, okres Jičín – 8800 obyvatel – 311 m n.m.

Turistický region – Královehradecko, Podkrkonoší    

Hořice leží jihovýchodně od Jičína na úpatí Hořického Chlumu. Město si díky své sochařsko-kamenické škole a množství soch a pomníků získalo přídomek město kamenné krásy. Díla předních českých sochařů 19. a 20. století můžete obdivovat v Hořicích na mnoha místech. Krásy města i okolní krajiny můžete poznat při pěších výletech či na kole při projížďce některou z mnoha cyklotras. V letních měsících se velké oblibě těší přírodní koupaliště s písčitou pláží Dachovy a v zimě, když výletní cesty zapadají sněhem, můžete vyrazit na běžkách do bílé stopy nebo si užít sjezdové lyžování.

Nenechte si ujít – Náměstí s radnicí a chrám Narození Panny Marie, Smetanovy sady se slavným Krakonošem, Vrch Gothart s kostelíkem a hřbitovním portálem, Sochařské symposium, Městské muzeum, Galerii plastik a Masarykovu věž samostatnosti, Synagogu a židovský hřbitov.

Zajímavé akce – O Žižkův štít – turistický pochod (duben), Hořická pouť (květen), Hořický jarmark (květen-červen), 300 zatáček Gustava Havla – motocyklový závod (květen), Hořické hudební slavnosti (květen, červen), Kámen Hořice – mezinárodní výstava – bienále (červen), Běh naděje (červen), Fuchs Oil Česká Tourist Trophy – motocyklový závod veteránů (červen), Hořické sochařské symposium (červenec), Bike maraton Podkrkonoším (srpen), Romský festival Bašavibem (srpen), Evropský den židovské kultury (září), Jazznight (listopad), Adventní a vánoční koncerty (prosinec).

Sport – pěší turistika, cykloturistika, houbaření, běžky, sjezdové lyžování.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Kultura –  Dům kultury Koruna, Biograf na Špici, Galerie plastik, muzeum, výstavy.  

Tipy na výlet – Hospital Kuks, Přehrada Les Království, Lázně Bělohrad, ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, hrad Pecka, Nová Paka, hrad Kumburk, Jeníkov u Hořic – jezdecký areál.

Ski-areály – „Máchovka“ Nová Paka, Dolní Brusnice - Severka, Zvičina, Pecka.

Doprava -  autobus, vlak

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

Zašlete  svou poptávku a ihned Vás budou kontaktovat  ubytovatelé se svými nabídkami. Z nich si pak vyberete to nejlepší ubytování pro Vás!!!

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


In der Nähe
Wir empfehlen – wo für Luxus und Unterhaltung
Zámek Karlova Koruna
Zámek Karlova Koruna Chlumec nad Cidlinou
www.karlovakoruna-zamek.cz
Hrádek u Nechanic - zámek
Hrádek u Nechanic - zámek Nechanice, Hradec Králové
www.hradekunechanic.cz
ZOO Dvůr Kárlové
ZOO Dvůr Kárlové Dvůr Králové nad Labem
www.zoodvurkralove.cz
mehr ...
Nachrichten aus den Regionen

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


weiterlesen...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


weiterlesen...
mehr ...