ANREISE
ABREISE
REGION
STADT
ANZAHL ERWACHS.
ANZAHL KINDER
ANZAHL ZIMMER
KINDERALTER
Schreiben Sie in einer Reihe, getrennt durch Komma.
NAME
E-MAIL

Cheb

Mehr informationen...

Okresní město  -  kraj Karlovarský  -   459 m n. m  - 33 000  obyvatel

Turistický region – Západočeské lázně

Město Cheb se nachází v jednom z nejzápadnějších koutů České republiky, v blízkosti německých hranic.

První písemná zmínka o Chebu se objevila již v roce 1061 v listině, kterou vydal německý král Jindřich IV.

Dnes je Cheb oblíbeným cílem českých i zahraničních turistů. Žije bohatým kulturním životem a láká k návštěvě nejedné historické památky, romantického zákoutí, nebo přírodní krásy. Málokteré město se může chlubit tak vzácnými památkami jako město Cheb. Jednou z nejkrásnějších středoevropských románských památek je Chebský hrad, střežený Černou věží. Za kamenným opevněním hrad skrývá evropský unikát - vzácnou dvoupatrovou románskogotickou kapli. Symbol města Špalíček, jehož paměť sahá až do 13. století, ale i ostatní dochované měšťanské domy, vytváří neopakovatelnou atmosféru chebského náměstí.
O významu městských památek svědčí i fakt, že historické jádro města bylo v roce 1981 ustanoveno městskou památkovou rezervací.

Cheb myslel i na mnohé aktivní sportovce při budování svých sportovních terénů, mezi něž patří fotbalový stadion, sportovní hala, tenisové kurty i minigolf či kuželna. V zimě přijde vhod také krytý bazén a zimní stadion. V okolí jsou vhodné terény pro oblíbenou cykloturistiku a turistiku, návštěvníci mají možnosti jízdy na koních v okolních jezdeckých klubech. Hned dvě přehrady Jesenice a Skalka leží nedaleko Chebu a zvou ke kempování, vodním sportům i k rybaření. Dobré podmínky zde naleznou milovníci koupání a zejména na Jesenici i příznivci surfování, jachtingu a potápění.

Jihovýchodně od okraje města Chebu je postaveno malé sportovní letiště.

Nenechte si ujít – Chebský hrad s Černou věží a dvoupatrovou kaplí.

Zajímavé akce – Valdštejnské slavnosti, Letecký den, O štít města Chebu – mezinárodní házenkářský turnaj žen, Novoroční setkání, Chebská běžecká zima, Masopust, Velikonoční jarmark v muzeu, motokárové závody, Slavnostní zahájení hradní sezóny, Festival muzejních nocí, Noc kostelů, Špalíček Fest, závody horských kol v terénu, Chebské dvorky, Slavnosti letního slunovratu a další.

Sport – pěší turistika, cykloturistika, in-line brusle, rybolov, surfování, golf, houbaření, lezení, běžky, sjezdové lyžování.

Služby – Obchodní střediska, půjčovny sportovních potřeb, směnárny, restaurace, kavárny, pizzerie, cukrárny, noční bary, wellness, kadeřnictví, kosmetika.

Kultura –  kino, muzeum, galerie, kulturní dům, knihovna, divadlo

Tipy na výlet – Poutní kostel Maria Loreto, Bismarckova rozhledna na Zelené hoře, Skanzen v Doubravě, statek Milíkov, zámek Mostov, Hrad Seeberg (Ostroh), Františkovi Lázně, Přírodní rezervace SOOS (Nový Drahov), Komorní hůrka, hrad Vildštejn, Rozhledna Salingburg, zámek Kynžvart, Klášter premonstrátů Teplá a další.

Doprava -  autobus, vlak, sportovní letiště

Ubytování - Ubytování nabízíme v moderních hotelech, penzionech či apartmánech.

Přejeme příjemnou dovolenou!!!!!!


In der Nähe
Wir empfehlen – wo für Luxus und Unterhaltung
Skanzen Doubrava
Skanzen Doubrava Cheb
www.skanzendoubrava.webnode.cz
Nachrichten aus den Regionen

28.4.2016

Představujeme dvoudenní food festival Ochutnej svět 2016, který se koná 30.4. - 1.5. v Brně v Areálu Malá Amerika.


weiterlesen...

25.3.2016

Velikonoce na Valašsku - ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm můžete tradičně navštívit bohatý program, který každoročně přitahuje pozornost stovek návštěvníků.


weiterlesen...
mehr ...